Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2011

ΕΦΕΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 38-34 ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Με τέσσερις πόντους (38-34) προηγείται η Εφές Αναντολού στο ημίχρονο του φιλικού αγώνα με τον Ολυμπιακό.

Ο Ολυμπιακός με ηγέτες τους Παπαδόπουλο και Πρίντεζη ξεκίνησαν πολύ καλά τον αγώνα και μάλιστα βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 15-6 στο 5ο λεπτό.Η Εφές άρχισε να πιέζει και να οδηγεί τους παίκτες του Ντούντα σε πολλά λάθη για άλλη μια φορά, κάνοντας 12 συνολικά στο στο πρώτο μέρος.

Οι Τούρκοι πέρασαν μπροστά με 32-31 για πρώτη φορά στο 17’ και 38-31 στο 19’ για να μειώσει ο Σλούκας στο -4 με την εκπνοή του πρώτου μέρους.

Καλύτερος μέχρι στιγμής του Θρύλου είναι ο Κάιλ Χάινς με 8 συνεχόμενους πόντους, αλλά το μεγάλο πρόβλημα στην επίθεση και τα πολλά λάθη μετά το εκρηκτικό ξεκίνημα έχουν κρατήσει την ομάδα χαμηλά στο σκορ.Το σκορ του Ολυμπιακού συμπληρώνουν οι Παπαδόπουλος 6, Σπανούλης 4, Πρίντεζης 4, Σλούκας 3, Παπανικολάου 3, Λούκας 2, Γκεσεβίτσιους 2.