Παρασκευή 31 Οκτωβρίου 2014

ΤΑ ΒΡΗΚΕ... ΣΚΟΥΡΑ Η ΤΣΣΚΑ!

Όταν σοβαρεύτηκε στην τέταρτη περίοδο, η ΤΣΣΚΑ, νίκησε δύσκολα την Τσεντεβίτα στο Ζάγκρεμπ 72-76, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας και έκανε το «3 στα 3» στη φετινή διοργάνωση.

Η ΤΣΣΚΑ νίκησε την Τσεντεβίτα στο Ζάγκρεμπ, δείχνοντας πως παραμένει το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τροπαίου.
Αντίθετα, οι Κροάτες γνώρισαν την τρίτη τους ήττα και δύσκολα θα προχωρήσουν στη διοργάνωση.

Οι δυο ομάδες έπαιρναν κεφάλι εναλλάξαν σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, με την ΤΣΣΚΑ να προσπαθεί να απειλήσει ανεπιτυχώς από τη γραμμή του τρίποντου (9/28 συνολικά).

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης μέχρι την τέταρτη περίοδο, όμως εκεί δέχτηκαν ένα σερί 8-0 και η ΤΣΣΚΑ ξέφυγε με +9 και με +13, διατηρώντας, στη συνέχεια, τον έλεγχο, πάρα την πίεση των γηπεδούχων.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν οι Ντε Κολό και Τεόντοσιτς με 14 πόντους, ενώ από τους Κροάτες ξεχώρισε ο Γκόρντιτς με 21 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-18, 39-36, 49-53, 72-76