Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου 2016

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ... ΝΙΚΕΣ Ο ΚΟΛΟΒΟΣ! *ΒΙΝΤΕΟ*

Ασταμάτητος εμφανίζεται τον τελευταίο καιρό ο Δημήτρης Κολοβός καθώς σκοράρει και μάλιστα πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις με τη φανέλα της Μάλιν.

Ο εξτρέμ του Ολυμπιακού που αγωνίζεται ως δανεικός στη βελγική ομάδα, πέτυχε το νικητήριο γκολ στη χθεσινή αναμέτρηση του Κυπέλλου, όπου η ομάδα του αγωνιζόταν στην έδρα της Χάσελτ και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 16’.

Ο Κολοβός πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 30ο λεπτό, με τον προπονητή του να τον ρίχνει στη... «μάχη» ενώ τον είχε αφήσει στον πάγκο για να τον ξεκουράσει.

Το ρίσκο που πήρε, βγάζοντας αμυντικό και βάζοντας τον Κολοβό του… βγήκε, με τον 23χρονο ποδοσφαιριστή να βοηθάει τα μέγιστα την ομάδα του στη μεγάλη ανατροπή που έγινε στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 53’ ο Κρουαζέ μείωσε σε 2-1 και στο 73’ ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε, δίνοντας το ψυχολογικό αβαντάζ στη Μαλίν.

Ο Κολοβός έμελλε να είναι αυτός που θα έκανε την... ολική ανατροπή, με κοντινό πλασέ στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δείτε το γκολ όπως τραβήχτηκε μέσα από το γήπεδο στο 1:40 του βίντεο