Τρίτη 4 Οκτωβρίου 2016

ΜΙΑ ΡΕΑΛ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ... 142-137 ΤΟΥΣ ΘΑΝΤΕΡ! (PHOTOS & 9λεπτο ΒΙΝΤΕΟ HIGHLIGHTS)

Ρεαλ Μαδρίτης και Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ έδωσαν φιλική αναμέτρηση στην Ισπανία,στο πλαίσιο του NBA Global Games.

Νικητές της αναμέτρησης ήταν οι Μαδριλένοι πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, δείχνοντας ότι είναι σε εξαιρετική κατάσταση μια εβδομάδα πριν την έναρξη της Ευρωλίγκας... κόντρα στον Ολυμπιακό.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Ρεαλ ήταν ο  Σέρχιο Γιουλ ο οποίος  ευστόχησε σε τρίποντο στην τελευταία επίθεση στέλνοντας το ματς στην παράταση,ισοφαρίζοντας σε 126-126,εκεί που με οδηγό τον Οθέλο Χάντερ(πέτυχε τρίποντο και κάρφωμα σε συνεχόμενες επιθέσεις),οι γηπεδούχοι πήραν την εντυπωσιακή νίκη επί των Θάντερ με 142-137.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-35, 50-65, 87-95, 126-126 (παρ.) 142-137