Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2016

ΑΝΕΤΑ 0-3 ΣΕΤ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΑΛ. Ο ΘΡΥΛΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ... ΠΑΟΚ!

Ο Θρύλος έκανε το «3Χ3» στην Αλεξανδρούπολη επικρατώντας άνετα με 3-0 σετ του Εθνικού και περιμένει την επόμενη αγωνιστική τον ΠΑΟΚ στο Ρέντη.

Όπως παρουσιάζει το "osfp.gr"....

Την τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα της Α1 βόλεϊ Ανδρών πανηγύρισε ο Ολυμπιακός που πέρασε νικηφόρα με 3-0 σετ από την έδρα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με τον κόσμου να δίνει δυναμικό παρών στις κερκίδες του «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» . Οι Πειραιώτες πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση σε μια δύσκολη έδρα κυριαρχώντας σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφεραν να επικρατήσουν μέσα σε 1 ώρα και 7 λεπτά! Πλέον οι «ερυθρόλευκοι» περιμένουν το ερχόμενο Σάββατο (18:00) τον ΠΑΟΚ , στο Ρέντη στο πρώτο ντέρμπι της φετινής σεζόν. Κορυφαίος για τον Ολυμπιακό ο Λίμπερμαν Αγκάμεζ ο οποίος ολοκλήρωσε το ματς με 17 πόντους, κερδίζοντας 6 άσσους και ενώ είχε 10/13 επιθέσεις και ένα μπλοκ.

Δυνατά από την αρχή!

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά στην αναμέτρηση και είχε τον έλεγχο από το ξεκίνημα πηγαίνοντας μπροστά στο σκορ και στα δυο τεχνικά τάιμ άουτ (με 5-8 και 13-16). Το υπέρ του προβάδισμα ο Θρύλος το διατήρησε για να πάρει το πρώτο σετ με 19-25. Στο δεύτερο σετ οι «ερυθρόλευκοι» ανέβασαν ακόμα περισσότερο στροφές και κυριάρχησαν χωρίς να δώσουν σε κανένα σημείο δικαιώματα στον αντίπαλο τους. Οι Πειραιώτες «έχτισαν» γρήγορα μια διαφορά ασφαλείας πηγαίνοντας με +7 στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ (9-16) για να φτάσει με άνεση στο 11-25 με το οποίο κρίθηκε το δεύτερο σετ. Ανάλογη ήταν η εικόνα και στον 3ο σετ, με τον Θρύλο να έχει την ξεκάθαρη υπεροχή και να φτάνει άνετα στο 15-25 με το οποίο πήρε τη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ: 19-25 (26’), 11-25 (21’), 15-25 (20’)