Παρασκευή 4 Νοεμβρίου 2016

ΠΑΣΚΟΥ-ΑΛΛΑ ΚΟΛΠΑ Ο Panathinaikos Superfoods, ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ... ΑΣΤΕΙΑ ΕΦΕΣ!

Ο Παναθηναϊκός του... Πασκου-άλλα κόλπα κατάφερε να χάσει από την Εφές η οποία έβαλε αμέτρητες φορές... μέσο για να πετάξει τη νίκη στα σκουπίδια! Χαρακτηριστικό είναι ότι με τη διαφορά στο 9+9 υπέρ της στην δεύτερη παράταση, ο Κότον έκανε πάσα... μισού γηπέδου και επίθεση στα... 5 δευτερόλεπτα! Ούτε σε τσίρκο δεν τα βλέπει κανείς αυτά, αλλά παρόλα αυτά οι «πράσινοι» γνώρισαν την ήττα ύστερα από 50 λεπτά αγώνα (91-83).

Η μεταγραφή-βόμβα του... καλοκαιριού, ο Μπουρούσης, παραλίγο να χαρίσει πιο εύκολα τη νίκη στην Εφές, όταν αστόχησε σε δύο διασοχικά λέι απ (!!) αλλά και η Εφές είχε κάκιστες επιλογές στα τελευταία δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα να στείλει ο Παναθηναϊκός το ματς και σε δεύτερη παράταση.

Αποδείχτηκε ότι η νίκη του Παναθηναϊκού στη Μπάμπεργκ ήταν καθαρά θέμα... Γερμανικής αυτοκτονίας, αφού οι Γερμανοί πέταξαν διαφορά 10 πόντων μέσα σε λιγότερο από 3 λεπτά στα σκουπίδια, και όχι φυσικά από την αλλαγή... αύρας του Πασκουάλ!

Τα δεκάλεπτα: 16-20, 35-42, 53-53, 70-70κ.α., 77-77α' παρ., 91-83β' παρ.

Αναντολού Εφές (Περάσοβιτς): Τόμας 13 (3), Χάνεϊκατ 15 (1 τρίπ., 13 ριμπ.), Μπαλμπάι, Μπράουν 11 (11 ριμπ.), Οσμάν 5 (1), Κότον 9 (1), Γκρέιντζερ 7 (1), Όμιτς 2, Ερτέλ 17 (2), Ντάνστον 12 (11 ριμπ.).

Παναθηναϊκός (Πασκουάλ): Σίνγκλετον 5, Νίκολς 11 (3), Ρίβερς 15 (3), Μποχωρίδης 3 (1), Φώτσης 3 (1), Παππάς 13 (2), Φελντέιν 4, Γκιστ 12 (11 ριμπ.), Μπουρούσης 7, Καλάθης 10 (6 ριμπ., 12 ασ.).