Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

ΝΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ 2-1 ΤΗΝ ΜΑΪΝΤΣ *ΒΙΝΤΕΟ*

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Ντόρτμουντ, με ένα γκολ του Πίστσεκ, επιβλήθηκε με 2-1 της Μάιντς εκτός έδρας γυρίζοντας έτσι στις νίκες.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λίγκ, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 33’ με το τέρμα του Μίλερ, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο γύρισε το παιχνίδι και πήρε τελικά τους τρεις βαθμούς.

Αρχικά στο 64’ ο Πέρισιτς ισοφάρισε και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πίστσεκ έκανε την ανατροπή, χαρίζοντας στη Ντόρτμουντ μια σπουδαία νίκη.