Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου 2014

ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ ΣΕ... 15 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΓΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ! *VIDEO HIGHLIGHTS*

Ανατρεπτική νίκη πανηγύρισε η Κέρκυρα με 3-1 επί του Εργοτέλη και δεν τον άφησε να... χαρεί ούτε στην 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, παρότι προηγήθηκε με εντυπωσιακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο.

Με εκπληκτική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο οι Φαίακες πανηγύρισαν στο γήπεδό τους την επιστροφή στις νίκες .

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν αυτοί που μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με γκολ του Φιντέλεφ -και πολύ καλή εικόνα σε όλο το πρώτο ημίχρονο- έδειξαν κυρίαρχοι του ματς.

Η Κέρκυρα όμως... θυμήθηκε τον καλό της εαυτό στο δεύτερο μισό και μέσα σε ένα τέταρτο έφερε το ματς... «τούμπα», με δύο γκολ του Καϊκούτ (51’, 63’) και ένα του Μαρκόφσκι (63’).

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα Κέρκυρα-Εργοτέλης για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ από την κάμερα της Νova, ΕΔΩ