Πέμπτη 18 Δεκεμβρίου 2014

ΚΑΖΑΖΗΣ : ΧΑΣΑΜΕ ΔΙΚΑΙΑ

Στα εύκολα και αβίαστα λάθη εστίασε ο Δημήτρης Καζάζης τα σημαντικότερα αίτια που οδήγησαν τον Ολυμπιακό στην εντός έδρας ήττα με 0-3 σετ από την Φριντριχσχάφεν, με την οποία περιορίστηκαν οι ελπίδες πρόκρισης.

«Στα πρώτα δυο σετ κάναμε κάποια εύκολα λάθη και αυτό δεν το συγχωρεί μια ομάδα η οποία είναι πάρα πολύ καλή όπως η Φριντριχσάφεν. Νομίζω ότι οι πιθανότητές μας έχουν “εξαφανιστεί” για την επόμενη φάση. Κάναμε σίγουρα μια κακή εμφάνιση, αλλά από κει και πέρα νομίζω ότι οι αντίπαλοί μας ήταν ανώτεροι σε όλα τα σημεία του αγώνα. Δίκαια χάσαμε αφού ο αντίπαλος μας έδειξε και στην επίθεση και στην άμυνα ότι ήταν πολύ πιο αποφασιστικός», είπε χαρακτηριστικά ο Καζάζης.