Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015

ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΤΟ... 2ο ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

Στο… άψε σβήσε καθάρισε την πρόκρισή της στα ημιτελικά η Ξάνθη. Οι Ακρίτες με δύο γκολ σε λιγότερο από δέκα λεπτά νίκησαν 3-0 τον ΟΦΗ στα Πηγάδια και με το 1-1 της Κρήτης πήραν το εισιτήριο, μετά τον Ηρακλή χθες.

Οι Ακρίτες, παρά το προβάδισμά τους μετά το 1-1 στο «Γεντί Κουλέ», δεν έπαιξαν με την πρόκριση στα Πηγάδια και την καθάρισαν εύκολα.

Το εισιτήριο της ομάδας του Ράζβαν Λουτσέσκου στα ημιτελικά του Κυπέλλου σφράγισαν οι Σολτάνι και Κλέιτον. Ο πρώτος άνοιξε το σκορ με έξυπνη κεφαλιά στο 18’, ενώ ο Βραζιλιάνος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας στους στο 25ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έπειτα από παράβαση του Μαραθιανού στην περιοχή. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σολτάνι με ωραίο «σκάψιμο» στο 85ο λεπτό.