Παρασκευή 9 Οκτωβρίου 2015

ΘΥΜΑ... ΕΚΠΛΗΞΗΣ Η ΤΣΕΝΤΕΒΙΤΑ ΕΝΟΨΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ!

Η Κρκα έκανε την έκπληξη και υποχρέωσε την Τσεντεβίτα στην πρώτη της ήττα στην Αδριατική Λίγκα με 85-77, μετά από τέσσερις αγωνιστικές, λίγες μέρες πριν οι Κροάτες ταξιδέψουν στην Κρήτη για την πρεμιέρα της Ευρωλίγκας κόντρα στον Ολυμπιακό.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και η Τσεντεβίτα είχε πάρει μικρό προβάδισμα. Από την δεύτερη περίοδο και μετά όμως, η Κρκα άρχισε να κερδίζει έδαφος και τελικά έφτασε στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Στέφαν Σίνοβετς με 19 πόντους ενώ για την Τσεντεβίτα ξεχώρισαν ο Μίρο Μπιλάν με 14 πόντους και ο Τζέικομπ Πούλεν με 12 πόντους.