Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015

«ΚΑΘΑΡΙΣΕ» ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΣΕ ΕΝΑ... ΗΜΙΧΡΟΝΟ Η ΞΑΝΘΗ *VIDEO HIGHLIGHTS*

Η Skoda Ξάνθη… γκάζωσε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στα Πηγάδια, έβαλε δύο γκολ σε ισάριθμες προσπάθειες και έφτασε εύκολα στη νίκη με 2-0 επί του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, όπου οι παίκτες των γηπεδούχων πέτυχαν και τα δύο τέρματα σε ισάριθμες προσπάθειες. Στο 18’ ο Νιέτο δέχθηκε καταπληκτική μπαλιά από τον Έλτον, μπήκε στην περιοχή και με αριστερό διαγώνιο σουτ, έκανε το 1-0. Ένα λεπτό πριν το φινάλε, ο Ντιμιτρόφ έκανε σέντρα από αριστερά και ο Ράνος με προβολή στο πρώτο δοκάρι ανάμεσα σε Ρισβάνη και Χατζηισαΐα, πέτυχε το 2-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Δίκαιη νίκη για τη Skoda Ξάνθη απέναντι στον Πανιώνιο, που πραγματοποίησε κακή εμφάνιση και δεν δικαιούνταν κάτι περισσότερο στο συγκεκριμένο παιχνίδι.