Τετάρτη 27 Απριλίου 2016

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΗΣ BASKET LEAGUE!

Bγήκε ο αντίπαλος του Ολυμπιακού για τα ημιτελικά της Basket league και είναι η ΑΕΚ που πριν από λίγο επικράτησε στο κλειστό του ΟΑΚΑ του... μισού ΠΑΟΚ με 61-54 σ'έναν αγώνα που έδειξε να ξεκαθαρίζει στο τέταρτο δεκάλεπτο, αλλά λίγο πριν τη λήξη η ΑΕΚ έδειξε ότι δεν είχε καθαρό μυαλό, ο ΠΑΟΚ μείωσε και ένα άστοχο τρίποντο του Δέδα του στοίχισε το δικαίωμα στην ελπίδα στο τελευταίο λεπτό του ματς.

Πάντως, όσο άντεχε ο ΠΑΟΚ των αρκετών και σημαντικών ελλείψεων ο αγώνας ήταν... ντέρμπι.

Έτσι, ο Γιάννης Σφαιρόπουλος και οι παίκτες του θ'αρχίσουν να δουλεύουν πάνω στον επόμενο αντίπαλο, την ΑΕΚ,την οποία και θ'αντιμετωπίσουν με πλεονέκτημα έδρας, με σκοπό φυσικά την... γρήγορη πρόκριση στους τελικούς για την κατάκτηση του τίτλου, εκεί που θα συναντήσει τον νικητή του ζευγαριού Παναθηναϊκός - Άρης, με το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας φυσικά.

* O πρώτος αγώνας θα διεξαχθεί στο ΣΕΦ την Τετάρτη, 4/5.