Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2016

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΣΤΙΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Κ16 ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στις Τζιτζιφιές η Κ-16 του Ολυμπιακού επικράτησε με 2-1 της Κ-17 της Καλλιθέας. Η ομάδα του Τάσου Θέου έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και έδειξε πως θα είναι δυνατή και την φετινή περίοδο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ και το ημίχρονο έληξε με σκορ 1-0 υπέρ τους. Στην επανάληψη όμως ο Ολυμπιακός πρώτα με τον Κοτσιανούλη στο 58' και στη συνέχεια με τον Μπουλάρι στο 65' σκόραρε δυο φορές και πήρε το παιχνίδι.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Σφύρλας, Κωνσταντινίδης, Παπαγγελής, Τασιάς, Μποσκουϊδης, Δήμος, Φέκκας, Τσερκώνης, Γεωργαντής, Αντωνόπουλος, Ζιάκας/ Κόνιαρης, Μαρτίνης, Καλλιμούκος, Μπουλάρι, Ζιμπίδης, Τσέργας, Γλυνός, Μούγιος, Τσακίρης, Κοτσιανούλης.