Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2016

ΕΤΣΙ... ΑΝΕΛΥΣΕ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ήττα στην Πόλη

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 89-87 από τη Γαλατάσαραϊ στην Πόλη σε ματς για την έκτη αγωνιστική της Ευρωλίγκας. Οι πρωταθλητές Ελλάδος γνώρισαν τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους και πλέον είναι στο 3-3.

Το ματς άρχισε εξαιρετικά για την ομάδα μας, προηγήθηκε 2-11 και 6-20 μετά από έξι λεπτά αγώνα. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, όμως, όλα πήγαν στραβά. Οι Τούρκοι με σερί 19-0 έφεραν το ματς ανάποδα, προηγήθηκαν με 38-34 στο ημίχρονο και έτσι οι Πειραιώτες βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο, η Γαλατά προηγήθηκε ακόμη και με +14 (51-37), αλλά γρήγορα οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου πλησίασαν σε 58-54. Και πάλι, όμως, η τουρκική ομάδα με συνεχόμενα τρίποντα προηγήθηκε 66-57.

Ο Ολυμπιακός, όμως, πλησίασε και πάλι, μείωσε ακόμη και στον πόντο, αλλά στο τέλος ηττήθηκε με 89-87.