Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013

ΦΑΠΑ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟ... ΕΦΗΒΙΚΟ! ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ!

Άπιαστοι οι Έφηβοι του Ολυμπιακού, επικράτησαν 2-1 του Παναθηναϊκού στο Ρέντη, κάνοντας τη μεγάλη ανατροπή.

Ο Παναθηανϊκός άνοιξε το σκορ στο 45'+ κάνοντας το 0-1 με τον Ομεράι, ο οποίος βρέθηκε τετ-α-τε απέναντι από τον Κατσιμήτρο και αυτό ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι μπήκαν πιο δυνατά και μόλις στο 49' ισοφάρισαν σε 1-1. Ο Μανθάτης έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Μεζίνι δεν δυσκολεύτηκε να φέρει το ματς στα ίσα. Η ανατροπή ήρθε λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 55', όταν ο Παπουτζίδης έβγαλε με ωραία μπαλιά τετ-α-τετ τον Αμαραντίδη που με πλασέ, έγραψε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Κατσιμήτρος, Νιάρρος, Πεχλιβανίδης, Ράντζα, Τόλι, Αμαραντίδης (74' Ντάσης), Παπανικολάου, Λάμπρου, Μανθάτης, Παπουτζίδης (72' Βελέντζας), Μεζίνι