Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2011

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ... ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟ 0-2

Την ήττα γνώρισαν οι Νέοι του Ολυμπιακού από τους αντίστοιχους του ΠΟΑ στο Ρέντη με σκορ 0-2.

Οι ερυθρόλευκοι, δεν είχαν καλή εμφάνιση μέχρι τώρα στη σεζόν και δεν πλησίασαν τα συνηθισμένα στάνταρ απόδοσης τους.

Το γκολ που σημείωσε ο ΠΟΑ στο 11’, τους έβγαλε εκτός ρυθμού, ενώ μόλις ένα λεπτό νωρίτερα είχαν απειλήσει στην πρώτη τους καλή στιγμή.

Από εκεί και πέρα, δεν «βγήκε» το παιχνίδι των παικτών του Σίνιτσα Γκόκιτς, που δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα στο β’ ημίχρονο (65') και αυτό ήταν και το τελικό σκορ.

Στο τελευταίο τέταρτο οι ερυθρόλευκοι θα μπορούσαν να μειώσουν στο σκορ και να ξαναμπούν στο ματς, αλλά η κεφαλιά του Σούλη πέρασε άουτ.

Ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 10 λόγω αποβολής του Βαλεριάνου με απευθείας κόκκινη στο 87'.