Τρίτη 27 Μαρτίου 2012

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ... 3 ΝΙΚΕΣ Η ΜΙΑ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ! *ΒΙΝΤΕΟ*

Σαν σήμερα Σαν σήμερα στις 27 Μαρτίου του 1988 ο Ολυμπιακός νίκησε 2-1 τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α Εθνικής. Σε μια δύσκολη σεζόν για τον Θρύλο, σε διοικητικό και εξωαγωνιστικό επίπεδο, οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Φούνες στο 15ο λεπτό και μετά την ισοφάριση του Λαγωνίδη στο 45, πήραν τη νίκη χάρη σε γκολ του Σοφιανόπουλου στο 56ο λεπτό.

Επίσης, στις 27 Μαρτίου του 1994 ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε 6-0 στον Απόλλωνα Καλαμαριάς ενώ το 2006 κέρδισε με 3-0 τον Ατρόμητο.