Σάββατο 2 Μαρτίου 2013

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΣΤΙΚΟΣ... Π. ΦΑΛΗΡΟ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-23!

Η νικηφόρα πορεία του Ολυμπιακού συνεχίστηκε στο Π. Φάληρο.

Οι ερυθρόλευκοι νίκησαν την τοπική ομάδα με 2-23 και στρέφουν πλέον την προσοχή τους στην προετοιμασία για τον προσεχή (9/3) εντός έδρας αγώνα με τη Σπάρτακ Βόλγκογκραντ για τη φάση των «16» του LenChampionsLeague.

Η ομάδα μας ήταν καταιγιστική, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο στη διάρκεια του οποίου κράτησε ανέπαφη την εστία μας και πέτυχε 16 γκολ. Ένα γκολ δηλαδή σε κάθε λεπτό!

Τα οκτάλεπτα: 1-4, 1-3, 0-6, 0-10.

Πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού ο Γιάννης Φουντούλης με 8 τέρματα. Σκόραραν επίσης, οι Κολόμβος 4, Μάζης 3, Μάλιαρακ 3, Καπότσης 2, Ντόσκας 1, Μουρίκης 1 και Μπλάνης 1.

Τα δύο γκολ της ομάδας του Π. Φαλήρου σημείωσε ο Τσαγκάρης.