Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014

ΠΗΡΕ ΤΟ «Χ» Ο ΠΑΟ ΚΑΙ... ΠΟΛΥ ΗΤΑΝ! *VIDEO HIGHLIGHTS*

Για 85 λεπτά ο Παναθηναϊκός κρατούσε το διπλό στο Ηράκλειο, όμως η παθητική του εμφάνιση στο β' μέρος έδωσε την ευκαιρία στον σαφώς καλύτερο ΟΦΗ να ισοφαρίσει 1-1 και να πάρει το βαθμό, ενώ τελικά άξιζε τη νίκη, με τελικές υπερ-διπλάσιες, περίπου είκοσι(!) για τους Κρητικούς και τον Παναθηναϊκό να μένει σε μονοψήφιο αριθμό.

Οι Κρητικοί, ήταν καλύτεροι, έχασαν πολλές ευκαιρίες, έμειναν πίσω στο σκορ με γκολ του Κλωναρίδη (39'), όμως παίζοντας μονότερμα τους «πράσινους» λυτρώθηκαν με πέναλτι του Ζε Εντουάρντο.

Κακός και φοβισμένος ο Παναθηναϊκός, αδυνατούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες και να απειλήσει τον Φερνάντες, τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Μεγάλη εμφάνιση από τον Καπίνο, ο οποίος σε κάποιες περιπτώσεις κράτησε τον Παναθηναϊκό στο παιχνίδι.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα ΟΦΗ - Παναθηναϊκός για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, ΕΔΩ