Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015

ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ... ΜΟΛΙΣ 7' ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΞΑΝΑ Ο ΒΕΡΓΟΣ!

Το δεύτερό του γκολ στη Segunda Division σημείωσε απόψε ο Νίκος Βέργος.

Ο νεαρός επιθετικός, ο οποίος παίζει δανεικός από τον Ολυμπιακό στην Έλτσε, σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και μάλιστα και πάλι σε χρόνο... ρεκόρ!

Συγκεκριμένα, ο Ρούμπεν Μπαράχα τον έβαλε στο 67’ και ο «μικρός» τον δικαίωσε μόλις 7 λεπτά αργότερα, κάνοντας το 1-2. Ωστόσο, η Έλτσε δεν κατάφερε να επανέλθει και ηττήθηκε με 1-4, μετά την αποβολή του τερματοφύλακα Χάβι Χιμένεζ στο 80’.

Μάλιστα, είναι το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν χρειάζεται να κάνει και πολλά για να σκοράρει. Στην ήττα από την Γιαγκοστέρα μπήκε στο 72’ και σκόραρε στο 77’, δηλαδή, μετά από πέντε λεπτά, ενώ απόψε, σημείωσε το γκολ μετά από 7 λεπτά.

Ο Βέργος δείχνει πολύ καλά στοιχεία και αν συνεχίσει έτσι σίγουρα έχει λαμπρό μέλλον...